ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Виробництво будівельних матеріалів у 2017 році та січні–червні 2018 року Печать
Прес-випуски 2018

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Рівень розвитку  будівельної галузі є одним із індикаторів динаміки та стабільності економіки в цілому, що базується в основному на використанні новітніх технологій та виробництві високоякісних сучасних будівельних матеріалів.

У 2017р. на Вінниччині прийнято в експлуатацію 337,9 тис.м2 загальної площі житлових будівель, що на 3,4% менше, ніж у 2016р., а саме: в міських поселеннях прийнято в експлуатацію 255,7 тис.м2 загального обсягу житла, а у сільській місцевості – 82,2 тис.м2.

За підсумками роботи підприємств області у 2017р. спостерігалось коливання обсягів виробництва у більшості видів економічної діяльності, які пов’язані з випуском будівельних матеріалів. Так, на 19,8% менше ніж торік, випущено продукції в добувній промисловості та розробленні кар’єрів, на 13,3% – на підприємствах з виробництва будівельних металевих конструкцій  і виробів та на 6,5% – з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції. В той же час, зафіксовано зростання обсягів виробництва на підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з неї, крім меблів – на 1,9%.

У 2017р. спостерігається зростання виробництва окремих видів будівельних матеріалів. Так, зокрема, в 1,6 раза більше вироблено вікон, дверей балконних та їх рам, з деревини, в 1,5 раза – дверей та їх коробок і порогів, з деревини та розчинів бетонних, готових для використання, на 32,6% – елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю, на 6,9% – вікон та їх рам, дверей та їх коробок і порогів, з пластмас, на 1,0% – шпону, листів для фанери клеєної, деревини іншої, уздовж розпиляної, розділеної на шари чи лущеної, завтовшки 6 мм і менше, з деревини листяних порід. Хоча, випуск цегли керамічної невогнетривкої будівельної зменшено на 2,8%, плиток, плит, черепиці – на 5,0%, блоків та цегли з цементу або каменю штучного для будівництва – на 32,6%.

У І півріччі 2018р. обсяги промислового виробництва з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів перевищили рівень відповідного періоду попереднього року на 5,7%, у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – на 17,6%. Падіння виробництва спостерігається у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції, де обсяги виробництва в порівнянні з січнем–червнем 2017р. зменшились на 5,1%.

У січні–червні 2018р. виробництво каменю дробленого (щебінь), який використовується як наповнювач бетону, для дорожнього покриття та подібних цілей перевищило рівень січня–червня 2017р. на 34,2%, каоліну, крім кальцинованого – на 3,9%. В той же час, видобуток граніту необробленого або начорно обробленого зменшився на 1,0%.

У першому півріччі поточного року спостерігається коливання виробництва окремих видів будівельних матеріалів. Так, зокрема, порівняно січнем–червнем 2017р. в 1,8 раза збільшено виробництво блоків дверних й віконних з пластмас, на 38,4% – розчинів бетонних, готових для використання, на 5,6% – деревини (крім хвойних чи тропічних порід) уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на шари чи лущеної, завтовшки більше 6 мм (крім брусків, планок та фриз для паркетного або дерев'яного покриття підлоги, дубових). В той же час, зменшено виробництво цегли керамічної невогнетривкої будівельної на 26,3%, дверей та їх коробок і порогів з деревини – на 18,9%, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю –  на 7,3%, шпону, листів для фанери клеєної, деревини іншої, уздовж розпиляної, розділеної на шари чи лущеної, завтовшки 6 мм і менше, з деревини листяних порід – на 2,8%.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                       С.В.Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 62

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області