ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Робота дошкільних навчальних закладів Вінницької області у 2017 році Печать
Прес-випуски 2018

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

 Важливе місце в системі безперервної освіти в Україні належить дошкільній освіті. Це невід’ємна складова в процесі становлення і розвитку особистості, направлена на практичне оволодіння дитиною рідної мови, забезпечення пізнавальної діяльності, виховування культури спілкування, поваги і любові до рідних, сім’ї, Батьківщини, прищеплення трудових навичок.

На кінець 2017 року у Вінницькій області працював 791 дошкільний навчальний заклад різних типів та форм власності (на 3 заклади більше, ніж торік), які відвідувало 57,1 тис. дітей.

Серед загальної чисельності вихованців дошкільних установ 16% дітей віком від 1 року до 3 років, 84% діти від 3-х років і старше. Із загальної чисельності дітей – 48% дівчаток.

Дошкільними закладами у 2017 році було охоплено 63% дітей віком від 1 до 6 років. Разом з тим, зберігається тенденція перевантаженості дошкільних навчальних закладів області. Загалом у 291 дошкільному закладі чисельність дітей перевищувала кількість місць. В цілому по області минулого року в дошкільних навчальних закладах в середньому на 100 місць приходилось 110 дітей (при середньому показнику по Україні 112 дітей на 100 місць), у міських поселеннях – 135 дітей, у сільській місцевості – лише 82.

Сьогодні, коли особливу актуальність набуває проблема отримання дошкільної освіти, позитивно зарекомендували себе навчально-виховні комплекси. На початок цього року в області працювало 154 школи-дитячі садки, де поряд з вихованням набували освітніх навичок більше 4 тис. дітей.

Завдання з реабілітації та корекції здоров’я дітей вирішуються за допомогою мережі санаторних та спеціальних дошкільних закладів і груп. Для дошкільнят, що потребують кваліфікованої корекції відхилень у фізичному і психічному розвитку, в дошкільних установах Вінниччини працювало 59 санаторних груп та 61 група спеціального призначення, у яких минулого року оздоровлено майже 3 тис. дітей. А у 16 закладах створено інклюзивні групи, в яких забезпечено умови для розвитку та навчання спільно зі своїми однолітками дітям з особливими освітніми потребами

Також, минулого року 0,7 тис. маленьких мешканців Вінниччини, які за станом здоров'я не можуть відвідувати дитячий садок, були охоплені соціально-педагогічним патронатом.

Орієнтуючись на потреби сьогодення, побажання батьків, індивідуальні здібності дітей, використовуючи культурно-освітнє оточення, процес виховання у дошкільних навчальних закладах області протягом минулого року забезпечували 5,5 тис. педагогічних працівників, кожний третій з яких – це молодь до 35 років. Практично всі педагогічні працівники мають вищу освіту (з них 42% закінчили вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, 56% – заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації).

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                       С.В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області