ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Адміністративні правопорушення в області у 2017 році Печать
Прес-випуски 2018

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Законодавство Укpаїни пpо адмiнiстpативнi пpавопоpушення має за мету охоpону пpав i свобод гpомадян, власностi, пpав i законних iнтеpесiв пiдпpиємств, установ i оpганiзацiй, встановленого пpавопоpядку, змiцнення законностi, запобiгання пpавопоpушенням, виховання гpомадян у дусi точного i неухильного додеpжання Конституцiї i законiв Укpаїни.

Протягом 2017р. в області спостерігалось збільшення кількості правопорушень адміністративного законодавства. За минулий рік розглянуто 145 тис. справ, по яких винесено постанови (рішення), що на 55% більше, ніж у 2016р.

Адміністративними правопорушеннями державі заподіяно майнової шкоди на суму 352 тис.грн, яку було відшкодовано на лише на 44% (156 тис.грн). 74% збитків завдано порушеннями законів і правил у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини.

У 2017р. накладено адміністративні стягнення на 137 тис. осіб (у 2016р. – на 87 тис. осіб). Адміністративні стягнення у вигляді штрафу застосовувались до 72% правопорушників, в результаті чого накладено штрафів на суму 257 млн.грн, з яких сплачено добровільно лише 25 млн.грн. Середній розмір накладеного у 2017р. штрафу становив 2598 грн (у 2016р. – 643 грн).

Кожному четвертому з правопорушників у 2017р. було винесено попередження; на решту порушників було накладено адміністративний арешт (1%), направлено на громадські та виправні роботи (2%), а також позбавлено їх спеціального права, вилучено й конфісковано предмети та гроші.

Найбільш значну частку (майже 69 тис. справ або 48%) становлять правопорушення, на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку. Основними правопорушеннями в цій сфері є порушення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху (29 тис. справ); порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами (12 тис. справ); керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки (9 тис. справ); керування транспортними засобами  особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (6 тис. справ). За адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку до відповідальності у 2017р. притягнуто 66 тис. осіб, з яких 61 тис. осіб оштрафовано на суму  60 млн.грн (середній розмір штрафу становив  989 грн).

Друге місце – більше 54 тис. справ (38%), посідають скоєні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. Основними порушеннями у цій сфері є розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді – 22 тис. справ та куріння тютюнових виробів у заборонених місцях – 13 тис. справ. За розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у п’яному вигляді попереджено 15 тис. осіб і оштрафовано майже 7 тис. осіб на суму 401 тис.грн (середній розмір штрафу становив 61 грн), за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях попереджено більше 9 тис. порушників й оштрафовано 3 тис. осіб на суму 571 тис.грн (середній розмір штрафу –  166 грн).

Значну частину становлять правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління – 12 тис. справ (або 9%). Основними правопорушеннями у цій сфері є: порушення військовозабов'язаними чи призовниками законодавства про віськовий обов'язок і військову службу (3 тис. справ); порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік (майже 3 тис. справ); порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України (майже 2 тис. справ). За дані правопорушення попереджено майже 3 тис. осіб й оштрафовано більше 8 тис. осіб на суму 1,9 млн.грн (середній розмір штрафу – 218 грн).


Особи, на які накладено адміністративні стягнення

(тис. осіб)

 

Перший заступник  начальника                                                                                         С. В. Рибалко

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67  

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області