ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Третього грудня українське суспільство разом із світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. По Україні чисельність осіб з особливими потребами у розрахунку на 1000 населення на початок 2017 року становила 61 особу (по Вінницькій області – 75).

Держава бере на себе конкретні зобов’язання з матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, психологічних умов життя, надає їм пільги, конституційно гарантує рівні з усіма іншими громадянами можливості для освіти, участі в економічній, політичній, соціальній та інших сферах життя суспільства.

На початок 2017 року на Вінниччині за даними Пенсійного фонду, Мінсоцполітики та МОЗ налічувалося 119,4 тис. інвалідів. Із них: інвалідів  I групи – 12,2 тис. осіб, II групи – 34,1 тис. осіб, III – 66,2 тис. осіб, дітей-інвалідів до 18 років – 6,9 тис. осіб. Станом на 01.01.2017 року пенсію по інвалідності отримували 64,8 тис. осіб, середній розмір якої з урахуванням цільової грошової допомоги складав 1570 грн.

Протягом минулого року лави інвалідів поповнило більше 136 тисяч українців. По Вінницькій області ця цифра становить 6,5 тис. осіб. Причому, інвалідність «молодшає» – більшість із них люди середнього віку, працездатні. У 2016 році було вперше визнано інвалідами більше 5 тис. мешканців області працездатного віку. Причини банальні і відомі усім: травматизм на виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, екологічні проблеми, внаслідок чого – знижений імунітет і високий рівень захворюваності. Минулого року 23% вперше визнані інвалідами через хвороби системи кровообігу; через новоутворення – 21%;  хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 14%. Зростає щороку й кількість дітей із вродженими аномаліями, які, підійшовши до повноліття, одержать групу інвалідності. На початок 2017 року у Вінницькій області налічувалося майже 7 тис. дітей-інвалідів до 18 років (що складає 6% від загальної чисельності інвалідів).

Однією з надійних форм соціального захисту людей з особливими потребами є організація соціально-побутового та медичного обслуговування їх через мережу інтернатних установ, територіальних центрів і відділень соціальної допомоги, яка постійно вдосконалюється. У Вінницькій області діють 8 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів-дорослих на 1661 місце та 2 будинки-інтернати для інвалідів-дітей та молоді на 315 місць. У  2016 році  33 територіальних центри надавали побутову і медико-соціальну допомогу в умовах стаціонарного, тимчасового, денного перебування і вдома.

Люди з обмеженими можливостями потребують не лише прямої фінансової допомоги на прожиття з бюджету, а й можливості своєю власною працею заробити собі і своїй родині. Тим самим вони не лише забезпечать себе матеріально, але й повноцінно адаптуються у суспільство. За даними Державної служби зайнятості Мінсоцполітики України по Вінницькій області у 2016 році було працевлаштовано 753 інваліда, які не досягли пенсійного віку. На початок 2017/2018 навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах області навчаються 2834 дитини з обмеженими фізичними можливостями, а у вищих навчальних закладах здобувають освіту 540 осіб, що мають інвалідність.

Люди з обмеженими можливостями беруть активну участь і у громадському житті. На Вінниччині діють обласна організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», Вінницький міський центр інвалідів колясочників. Мета цих об’єднань – спільне розв’язання проблем соціального, культурного, правового плану.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                       С.В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

 

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області