ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Дня працівника соціальної сфери Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики У Вінницькій області повідомляє:

Традиційно в першу неділю листопада держава і суспільство поздоровляють працівників, які стоять на захисті прав і свобод соціально незахищених верств населення, щодня турбуються про пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, дітей та молодь, вирішують питання зайнятості, оплати праці, призначення пенсій, державних компенсацій і інших соціальних виплат.

З року в рік все більшого значення набуває таке важливе питання, як посилення ефективності та підвищення рівня державної соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам, в першу чергу багатодітним сім’ям та сім’ям, які виховують неповнолітніх дітей. Державна підтримка малозабезпечених верств населення в Україні здійснюється шляхом надання сім’ям з обмеженим достатком державної соціальної допомоги, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та грошових субсидій на придбання палива, інших соціальних виплат та компенсацій.

Органами соціального захисту населення у 2016 році було виявлено більше 30 тис. громадян, які перебували у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, безробіттям, стихійним лихом, катастрофою, іншими обставинами і потребують допомоги, з числа яких 1,6 тис. осіб отримали  грошову, а 17,5 тис. – натуральну допомогу. Середній розмір такої допомоги одній особі становив, відповідно,   401 та 131 грн. Протягом минулого року державну соціальну допомогу отримали майже 42 тис. малозабезпечених сімей на загальну суму 88 млн.грн, середній розмір якої становив 2121 грн. Малозабезпечені громадяни одержували також натуральну допомогу продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, ліками, предметами медичного призначення та іншими видами допомоги.

Протягом січня–вересня 2017 року за субсидіями на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг звернулося 331 тис. домогосподарств, призначено субсидій – 311 тис. домогосподарств на суму 124,1 млн.грн (середня сума призначеної субсидії на одне домогосподарство у вересні 2017 року становила 94 грн). За допомогою на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою з початку 2017 року звернулося 73 тис. домогосподарств. Призначено субсидій готівкою 66 тис. домогосподарствам на суму 195,7 млн.грн, середній розмір якої на одне домогосподарство у вересні цього року становив 2902 грн.

В даний час збільшується кількість одиноких непрацездатих громадян, що потребують соціально-побутового обслуговування вдома. В 2016 році надомним обслуговуванням у Вінницькій області було охоплено більше 20 тис. одиноких громадян та інвалідів.

Також на Вінниччині діють 33 територіальних центри соціального обслуговування (27 у сільській місцевості, 6 – у містах). Всього в області виявлено 47 тис. громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, з яких 29 тис. осіб мешкають у сільській місцевості. Станом на 01.01.2017 року відділеннями терцентрів обслуговувалося більше 38 тис. громадян.

Крім того, у Вінницькій області функціонують 2 будинки-інтернати геріатричного профілю та 6 психоневрологічних інтернатів, а також 2 будинки-інтернати для дітей та молоді, у яких на початок цього року на повному державному утриманні перебувало майже  2 тис. осіб (1533 дорослих та 284 дитини). Також на Вінниччині у 2016 році діяло 1 відділення обліку (реінтеграції) бездомних громадян, до якого протягом року було направлено 192 особи, соціальні послуги тут отримало 107 осіб.

Незважаючи на те, що мережа будинків-інтернатів повністю задовольняє потреби регіону, з 2000 року було започатковано ідею створення при територіальних центрах відділень для постійного проживання літніх одиноких громадян та інвалідів. Цей досвід і час довели, що такі установи мають функціонувати в кожному районі. Саме тому, враховуючи потребу місцевих мешканців, ветеранів війни та праці, які не мають бажання покидати свій рідний район, проте потребують постійного стороннього догляду, при територіальних центрах області створено 24 відділення постійного проживання, розрахованого на 730 ліжко-місць, у яких на кінець 2016 року проживало 614 осіб.

* * * * *

День працівника соціальної сфери – це професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки за службовими обов’язками, а й за велінням совісті та покликом душі. Шановні працівники соціальної сфери! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                 С.В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області