ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня людей похилого віку Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики У Вінницькій області повідомляє:

Перший день жовтня не зовсім звичайний – весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку.

Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. Щоб тримати цю проблему під постійною увагою, Генеральна Асамблея ООН 14 грудня 1990 року постановила відзначати 1 жовтня Міжнародний день осіб похилого віку.

Старіння населення в Україні має дещо деформований характер, що пов’язано з падінням народжуваності і має негативний вплив на майбутнє суспільства. За даними переписів населення, Україна вже в 1959р. була на порозі демографічної старості, оскільки 11% загальної чисельності населення складали особи старше 60 років, у  1970р. цей показник збільшився до 14%, що вказує на демографічну старість, а майже через двадцять років став дуже високим: у 1989р. – 18%, у 2001р. – 21%, у 2016р. – 23%. В області ситуація так саме складна: станом на початок 2017 року на Вінниччині кількість постійного населення у віці, старшому за працездатний, становила майже 370 тис. осіб (або 23% до загальної кількості населення).

Постаріння населення призводить до зростання економічного навантаження на працездатних, особливо у сільській місцевості. У Вінницькій області станом на 1 січня 2017 року кількість усіх категорій пенсіонерів складала більше 486 тис. осіб, у тому числі: за віком – 364 тис., по інвалідності – 65 тис., за вислугу років – 26 тис. осіб, отримують соціальні пенсії – 4 тис. пенсіонерів. У сільській місцевості на початок року проживало 52% пенсіонерів із кількості тих, які перебували на обліку в органах Пенсійного фонду.

Якщо оцінювати здоров’я цієї категорії громадян за «шкалою» Всесвітньої організації охорони здоров’я (що визначає його повну душевну, фізичну і соціальну рівновагу), то жодного немолодого українця назвати здоровим не можна. Більше того, в середньому, на кожного з них припадає по 4–5 одночасних хронічних захворювань. Протягом 2016 року лікувальними закладами Вінницької області серед пенсіонерів усього було зареєстровано майже 1,3 млн. захворювань, що становить 48% від загальної кількості зареєстрованих захворювань серед дорослих. На кінець 2016р. під диспансерним наглядом перебувало понад 827 тис. осіб похилого віку.

Дбайливе ставлення до інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян – загальнодержавна справа, яка має бути зорієнтована на реалізацію конституційних прав щодо людей похилого віку на соціальний захист. Середній розмір призначеної місячної пенсії для усіх категорій пенсіонерів (цивільних та військових) з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством на початок цього року становив 1645,94 грн, у тому числі: за віком – 1608,90 грн, по інвалідності – 1570,04 грн, за вислугу років – 2178,99 грн. Пенсії у загальній сумі у розмірі прожиткового мінімуму на 01.01.2017р. отримувало 8% пенсіонерів області (середній розмір пенсії – 1053,75 грн); вище прожиткового мінімуму – 88% (1720,91 грн); середній розмір соціальної пенсії становив 1270,85 грн.

Протягом останнього року цільову грошову допомогу було призначено майже 14 тис. непрацездатних громадян з мінімальними доходами, з числа яких  0,3 тис. осіб – це самотні пенсіонери (середній розмір допомоги яким становив 61,38 грн).

Особливої уваги та постійного соціального обслуговування і допомоги потребують одинокі непрацездатні громадяни та інваліди. Для цієї категорії населення у Вінницькій області організовано 33 територіальних центри соціального обслуговування, у 34 відділеннях соціальної допомоги на дому в 2016 році обслужено більше 20 тис. осіб. Також на Вінниччині діють 8 будинків-інтернатів для громадян похилого віку, де на повному державному утриманні на кінець минулого року перебувало 760 підопічних, старше 60 років.

* *  * * *

Хочемо побажати найстаршому поколінню найголовнішого – здоров’я. Залишайтесь діяльними й активними, нам завжди будуть потрібні Ваші мудрість та настанови, які дозволяють крокувати вперед. Миру, добра і щастя Вам!


 

Перший заступник начальника                                                                                                                                     С.В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області