ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всеукраїнського Дня бібліотек Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє: 30 вересня відзначається Всеукраїнський День бібліотек. Бібліотеки удосконалюють свої послуги, опановують нові технології, дають можливість користувачам не тільки ознайомитись з духовною спадщиною нашої країни, але й одержати найповнішу інформацію з світового простору. На сьогоднішній день маємо послідовні динамічні зміни із зростання проінформованості населення, де провідна роль належить бібліотекам.

На Вінниччині протягом 2016 року бібліотечне обслуговування в області здійснювали 961 масова та універсальна бібліотеки, з яких 926 (96%) – це бібліотеки системи Міністерства культури України. У минулому році в розрахунку на 100 тис. мешканців області припадало 60 бібліотек. Переважна більшість бібліотечних установ – 826 (або 86%) знаходиться у сільській місцевості, а це 106 бібліотек на 100 тис. мешканців. На Вінниччині діють 3 обласних і 36 дитячих бібліотек. Крім того, в області працює 873 бібліотеки навчальних закладів, серед них 808 (93%) бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, 36 (4%) – професійно-технічних навчальних закладів, 29 (3%) – вищих навчальних закладів.

У подальшому сприянні та виконанні інформаційних та документальних функцій бібліотек значну роль відіграє бібліотечний фонд. Книгозбірні масових бібліотек області нараховують майже 15 млн. примірників, що складає 926 примірників в розрахунку на 100 осіб. Серед фондів бібліотек друковані видання складають понад 99%, з яких видання українською мовою становлять 52%, російською – 47%, решта – мовою компактно проживаючих національних меншин та іншими мовами.  У 2016 році зареєстровано 654,8 тис. читачів, яким впродовж року було видано майже 13 млн. примірників книжок та журналів (у розрахунку на 1 читача – це 20 примірників).

Протягом останніх років дещо покращилось поповнення бібліотечних фондів новою літературою. Минулого року до книгозбірень надійшло 200 тис. документів, з них 55 тис. примірників на суму близько 3 млн.грн за рахунок бюджетних асигнувань.

Для ефективного доступу до інформації населення області бібліотеками передплачено 13 тис. примірників газет та журналів на суму понад 1,5 млн.грн.

Бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів області  здійснюють 1573 бібліотечних працівника, які урізноманітнюють форми та зміст соціокультурної діяльності, спрямованої на популяризацію творчості письменників, визначення знаменних та пам’ятних дат, ювілеїв діячів культури, мистецтва, літераторів. Бібліотечні працівники постійно у пошуках нових форм роботи: звернення до відвідувачів бібліотек, оформлення тематичних полиць, книжкових стелажів, запрошення на масові заходи, видання бібліографічних покажчиків й бібліотечних газет, створення веб-сторінок та дослідження попиту на вітчизняну книжкову продукцію.

Помітні зрушення і в покращенні матеріально-технічної бази бібліотек на Вінниччині. У 2016 році в бібліотечних установах області проведено ремонтні роботи більш ніж на 24 млн.грн, також продовжується робота із заміни старого бібліотечного обладнання.

Незважаючи на складні умови, у яких функціонують бібліотеки, вони своєю соціально-зорієнтованою інформаційною діяльністю все більше завойовують до себе довіру, що дає їм право вважати себе істотною і важливою складовою соціально-культурного життя країни.

  

Перший заступник начальника                                                                                                                                     С.В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області