ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Стан розвитку підприємництва на Вінниччині – до Дня підприємця Печать
Прес-випуски 2017

Все вагомішу роль в економічному просторі держави  відіграє  діяльність малого та середнього підприємництва. За даними Головного управління статистики у Вінницькій області серед підприємств-юридичних осіб області  99,9% усіх підприємств  складають малі та середні підприємства, з них 94,3% складають малі підприємства, з яких понад 80,0%  – мікропідприємства.

За  2012–2015рр. в області  намітилась стійка тенденція  до зростання кількості малих підприємств, в 2016р. спостерігалось незначне скорочення кількості малих підприємств та зростання кількості середніх підприємств  (на 3,7%). За видами економічної діяльності  найбільше малих підприємств в 2016р. було зосереджено в сільському господарстві та  торгівлі – відповідно 29,1%, та 24,8% діючих малих підприємств усіх видів економічної діяльності.

В малому та середньому  підприємництві області  (без врахування  фізичних осіб-підприємців)  в 2016р. було зайнято 123 тис.осіб, що  становить 84,7% від усіх зайнятих  на підприємствах області. На малих підприємствах області  зайнято  понад 50 тис.осіб або  більше третини  зайнятих  на  підприємствах області. Незважаючи на зменшення кількості малих підприємств, кількість зайнятих  працівників  на малих підприємствах  у 2016р. в порівнянні з минулим роком зросла на 2,6%. Серед осіб, зайнятих  на малих підприємствах 94,1% складають наймані працівники та 5,9% – працюючі на підприємствах неоплачувані власники, засновники  підприємств  та члени  їхніх сімей.

Малими підприємствами Вінниччини в 2016р. реалізовано продукції (товарів, послуг)  на 35,3 млрд.грн, що  становить 29,4%  до загального обсягу реалізації  продукції (товарів, послуг)  області. В порівнянні з минулим роком  обсяг реалізації  малих підприємств зріс на 33,2%, а  його частка в загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг)   збільшилась  на 3,0 в.п.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                       С.В.Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 72

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області