ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Виробництво будівельних матеріалів у 2016 році та січні–червні 2017 року Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Рівень розвитку  будівельної галузі є одним із індикаторів динаміки та стабільності економіки в цілому, що базується в основному на використанні новітніх технологій та виробництві високоякісних сучасних будівельних матеріалів.

У 2016р. на Вінниччині прийнято в експлуатацію 349,7 тис.м2 загальної площі житла, що на 10,7% менше, ніж у попередньому році, а саме: в міських поселеннях прийнято в експлуатацію 277,1 тис.м2 загального обсягу житла, а у сільській місцевості – 72,6 тис.м2.

За підсумками роботи підприємств області у 2016р. спостерігалось коливання обсягів виробництва у більшості видів економічної діяльності, які пов’язані з випуском будівельних матеріалів. Так, на 15,9% менше ніж торік, випущено продукції в добувній промисловості та розробленні кар’єрів.   Тоді, як на підприємствах з виробництва будівельних металевих конструкцій  і виробів зафіксовано зростання обсягів виробництва майже в 1,6 раза, на підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з неї, крім меблів – на 18,3%, з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції – на 4,6%.

У 2016р. спостерігається зростання виробництва окремих видів будівельних матеріалів. Так, зокрема, у 1,9 раза більше вироблено вікон та дверей з пластмас, у 1,6 раза – блоків та цегли з цементу або каменю штучного для будівництва, на 30,3% – плитки, плит, черепиці, на 20,4% – елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю, на 12,7% – розчинів бетонних, готових для використання. Хоча, випуск цегли керамічної невогнетривкої будівельної зменшено на 17,1%.

У І півріччі 2017р. обсяги промислового виробництва з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів перевищили рівень відповідного періоду попереднього року на 10,6%. Падіння виробництва спостерігається у добувній промисловості та розробленні кар’єрів, де обсяги виробництва не досягли рівня січня–червня 2016р. на 31,8%,  у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції – на 18,0%.

У січні–червні 2017р. видобуток каоліну та глин каолінових зменшився на 67,8%. В той же час, виробництво гранул, гальки, гравію, щебню і каменю дробленого на 38,7% перевищило рівень відповідного періоду попереднього року, граніту необробленого або начорно обробленого – в 21,0 раза.

У першому півріччі поточного року спостерігається коливання виробництва окремих видів будівельних матеріалів. Так, зокрема, в 3,2 раза збільшено виробництво сумішей асфальтових для дорожнього покриття, на 1,0% – цегли керамічної невогнетривкої будівельної. В той же час, виробництво блоків та цегли з цементу або каменю штучного для будівництва зменшено на 45,5%, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю – на 31,5%, плитки, плит, черепиці – на 17,3%, розчинів бетонних, готових для використання – на 14,0%, а випуск вікон та дверей з пластмас – на 15,6%.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                      С. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 62

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області