ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Адміністративні правопорушення в області у 2016 році Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Законодавство Укpаїни пpо адмiнiстpативнi пpавопоpушення має за мету охоpону пpав i свобод гpомадян, власностi, пpав i законних iнтеpесiв пiдпpиємств, установ i оpганiзацiй, встановленого пpавопоpядку, змiцнення законностi, запобiгання пpавопоpушенням, виховання гpомадян у дусi точного i неухильного додеpжання Конституцiї i законiв Укpаїни.

Протягом 2016р. в області спостерігалось зменшення кількості правопорушень адміністративного законодавства. За минулий рік розглянуто 93 тис. справ, по яких винесено постанови (рішення), що на 27% менше, ніж у 2015р.

Адміністративними правопорушеннями державі заподіяно майнової шкоди на суму майже 130 тис.грн, яку було відшкодовано на 75% (99 тис.грн). 87% збитків завдано порушеннями законів і правил у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини.

У 2016р. накладено адміністративні стягнення на 87 тис. осіб (у 2015р. – на 121 тис. осіб). Адміністративні стягнення у вигляді штрафу застосовувались до 69% правопорушників, в результаті чого накладено штрафів на суму 39 млн.грн, з яких сплачено добровільно лише 16 млн.грн. Середній розмір накладеного у 2016р. штрафу становив 643 грн (у 2015р. – 413 грн).

Кожному п’ятому з правопорушників у 2016р. було винесено попередження; на решту порушників було накладено адміністративний арешт (2%), позбавлено їх спеціального права (1%), направлено на громадські та виправні роботи (4%), а також вилучено й конфісковано предмети та гроші.

Найбільш значну частку (майже 41 тис. справ або 44%) становлять правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. Основними порушеннями у цій сфері є розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді – 16 тис. справ та куріння тютюнових виробів у заборонених місцях – 6 тис. справ. За розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у п’яному вигляді попереджено 11 тис. осіб і оштрафовано більше 4 тис. осіб на суму 247 тис.грн (середній розмір штрафу становив 55 грн), за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях попереджено майже 5 тис. порушників й оштрафовано 1 тис. осіб на суму   127 тис.грн (середній розмір штрафу –  142 грн).

Друге місце – майже 34 тис. справ (36%), посідають скоєні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку. Основними правопорушеннями в цій сфері є порушення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху (16 тис. справ); керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки    (6 тис. справ); керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння (5 тис. справ). За адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку до відповідальності у 2016р. притягнуто більше 32 тис. осіб, з яких 30 тис. осіб оштрафовано на суму 27 млн.грн (середній розмір штрафу становив  890 грн).

Значну частину становлять правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління – 9 тис. справ (або 9%). Основними правопорушеннями у цій сфері є: порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік (2 тис. справ); порушення правил адміністративного нагляду (1,5 тис. справ); порушення військовозабов'язаними чи призовниками законодавства про віськовий обов'язок і військову службу      (1 тис. справ). За дані правопорушення попереджено більше 2 тис. осіб й оштрафовано майже 6 тис. осіб на суму 1,3 млн.грн (середній розмір штрафу – 240 грн).

 

Особи, на які накладено адміністративні стягнення

(тис. осіб)

 

 

 

Перший заступник начальника                                                                           С. В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67


Обновлено 15.08.2017 16:58
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області