ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у червні 2016 року Печать
Прес-випуски 2016

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у червні 2016р. склала 273,6 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 4383 грн, який у 3 рази перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у червні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1450 грн).

Збільшення рівня середньої заробітної плати у червні 2016р. порівняно з травнем 2016р. відбулося у більшості видах економічної діяльності: від 27,0% – в освіті до 0,5% у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у червні 2016р. порівняно з травнем 2016р. відбулося у сфері інформаціі та телекомунікацій (на 1,7%) та діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (на 0,8%).

Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Так, найбільш оплачуваними є працівники фінансової та страхової діяльності та сфери інформації і телекомунікацій розмір оплати праці яких перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 та 1,3 раза відповідно.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин та устаткування, виробництва комп’ютерів, електронної та оптичної продукції де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 2,7 та 1,5 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у червні були працівники, зайняті у поштовій та кур'єрській діяльності, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищував 46,5% середнього рівня по економіці області.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у червні 2016р. Вінниччина посідала 18 місце. У трьох регіонах заробітна плата перевищила середню по Україні (5337 грн):  у м.Києві (8550 грн) та Донецькій (5999 грн) і Київській (5477 грн) областях. Серед  7 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (4008 грн) виділяється Тернопільська область.

 

Перший заступник начальника                                                                          С.В.Рибалко

 

 Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області