ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у вересні 2015 року Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у вересні 2015р. склала 281,7 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 3565 грн., який у 2,6 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у вересні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1378 грн.).

Збільшення рівня середньої заробітної плати у вересні 2015р. порівняно з серпнем 2015р. відбулося у більшості видів економічної діяльності: від 46,8%  в тимчасовому розміщуванні й організації харчування до 0,7% – у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у вересні 2015р. порівняно з серпнем 2015р. відбулося у працівників фінансової та страхової діяльності на 4,0%, професійної, наукової та технічної діяльності та у працівників, які з надають інші види послуг на 2,7%, державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування на 1,1%.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у вересні спостерігався у працівників фінансових і страхових установ та інформації і телекомунікацій, розмір оплати праці яких перевищив середній розмір по економіці області в 1,4–1,5 раза відповідно. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів та у працівників, які постачають електроенергію, газ, пару та кондиційоване повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 2,0 та 1,4 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у вересні були працівники, зайняті у поштовій і кур'єрській діяльності та у сфері творчості, мистецтва та розваг, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 44,1% та 65,4% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у вересні 2015р. Вінниччина посідала 15 місце. У 3 областях заробітна плата перевищила середню по Україні (4343 грн.): Донецькій (5557 грн.),  Дніпропетровській (4566 грн.), Запорізькій (4391 грн.). Серед 10 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (3033 грн.) виділяється Тернопільська область.

 

Перший заступник начальника                                                                          С.В.Рибалко

 

 Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області