ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До дня туризму Печать
Прес-випуски 2015

27 вересня – Всесвітній день туризму

 Природне прагнення людей до пізнання світу сприяло становленню однієї з найбільш гуманних і ефективних галузей – туристичної. Туризм є дієвим фактором інтеграції нашої країни у європейську і світову спільноту, має великі пізнавально-виховні можливості для формування гармонійно розвиненого громадянина своєї країни.

Як вид економічної діяльності, туризм посідає особливе місце в житті Вінниччини. Область має значні об’єктивні передумови входження до найбільш розвинутих туристичних регіонів країни. Маючи вигідне геополітичне розташування, вона володіє значним рекреаційним потенціалом: сприятливими кліматичними умовами, культурною спадщиною.

Про свою діяльність за 2014 рік прозвітувало 69 суб'єктів (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) туристичної галузі Вінницької області, що на 9% менше, ніж у 2013 році. З них найбільш численна категорія – це турагенти (84% від загальної кількості суб’єктів туристичної галузі регіону).

Доход від надання туристичних послуг у 2014 році становив 13,0 млн.грн., що на 2% менше порівняно з попереднім роком. Cуб’єктами туристичної діяльності області за минулий рік реалізовано майже 10 тис. туристичних путівок на суму 117,3 млн.грн. Середня вартість туристичної путівки у 2014 році становила 11804 грн.

Найбільш перспективним напрямом розвитку туризму на Вінниччині є внутрішній туризм. У 2014 році, скориставшись послугами турагенств області,  для мандрівок Україною використали свій вільний час понад 6 тис. наших співвітчизників або кожний третій подорожуючий.

Кількість туристів – громадян України, обслугованих суб’єктами туристичної діяльності протягом минулого року, становила майже 21 тис. осіб.

Метою поїздки переважної більшості обслугованих туристів (96% або  20 тис. осіб) були дозвілля та відпочинок, з числа яких 15% (3 тис. осіб) – це діти до 18 років.

Найбільшою популярністю серед громадян області у 2014 році користувалися Єгипет, Туреччина, Болгарія, Польща, Греція та ОАЕ.

У 2014 році в екскурсіях взяло участь  1,8 тис. осіб.

В туристичній галузі області у 2014 році було зайнято 150 працівників.

 

З Днем туризму – святом усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок!  Щиро бажаємо працівникам індустрії туризму вагомих здобутків, а туристам – завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу.

 

 

Перший заступник начальника                                                                         С. В. Рибалко

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 65

Обновлено 24.09.2015 09:36
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області