ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у жовтні 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у жовтні 2013р. склала 304,8 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2744 грн., який у 2,4 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у жовтні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у жовтні 2013р. порівняно з вереснем 2013р. від 0,3% до 27,8% відбулося у таких видах економічної діяльності: будівництво; фінансова та страхова діяльність; діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування; охорона здоров’я та надання соціальної допомоги; торгівля; транспорт та складське господарство; професійна, наукова та технічна діяльність; сільське господарство. Зменшення від 10,0% – на підприємствах, діяльність яких пов’язана з інформацією та телекомунікаціями до 4,1% – на підприємствах мистецтва, спорту, розваг та відпочиноку.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових і страхових установ та транспорту і складського господарства, розмір оплати праці яких у жовтні перевищив середній розмір по економіці області відповідно в 1,5 та 1,4 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (у 2,6 раза) та постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,4 раза. Разом з тим, найменш оплачуваними у жовтні були працівники, зайняті у тимчасовому розміщуванні й організації харчування та поштовій і кур'єрській діяльності розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 55,1% та 55,9% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у жовтні 2013р. Вінниччина посідала 15 місце. Серед 12 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2407 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3795 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 15,6% вище середнього показника по Україні та в 1,4 раза перевищував показник Вінницької області.

Перший заступник начальника                                                                   С.В. Рибалко

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

Обновлено 29.11.2013 16:38
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області