ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у травні 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у травні 2013р. склала 298,7 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2637 грн., який у 2,3 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у травні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у травні 2013р. порівняно з квітнем 2013р. відбулося у більшості видах економічної діяльності (від 1,6%  на підприємствах транспорту, у складському господарстві та поштовій і кур’єрській діяльності до 10,1% на підприємствах, які здійснюють операції з нерухомим майном), крім, підприємств промисловості, де рівень середньої заробітної плати у порівнянні з квітнем 2013 року зменшився  на 1,6%.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових та страхових установ, розмір оплати праці яких у травні перевищив середній розмір по економіці області в 1,6 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (в 2,3 раза) та  постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,5 раза. Разом з тим, найменш оплачуваними у травні були працівники, зайняті у тимчасовому розміщуванні й організації харчування та у охороні здоров‘я та надання соціальної допомоги, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 59,5% та 81,2% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у травні 2013р. Вінниччина посідала 18 місце. Серед 9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2326 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3715 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 14,2% вище середнього показника по Україні та в 1,4 раза перевищував показник Вінницької області.

 

Заступник начальника                                                                                                 О.В.Шевченко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області