ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва Печать
Прес-випуски 2012

23 березня відзначають своє свято працівники культури та аматори народного мистецтва України.

Стратегію розвитку галузі визначають цільові комплексні програми, що діють на теренах області та сприяють активізації роботи культурно-мистецьких установ, поповненню бібліотечних фондів і музейних колекцій, збереженню та використанню пам’яток культурної спадщини, поліпшенню кінообслуговування населення.

На Вінниччині працюють 2 театри, 15 музеїв, кіноконцертна організація, 1139 клубних закладів, 1004 бібліотеки та 219 демонстраторів фільмів. Їх  діяльність забезпечують більш як 5 тис. працівників, з них майже 70 %  – спеціалістів.

На кожні 100 осіб на Вінниччині приходиться 21 місце у закладах культури клубного типу, 6 місць у залах для демонстрування фільмів та 1011 примірників книжкового фонду в бібліотеках.

Протягом минулого року спостерігалось зростання інтересу до духовних надбань нашого народу, традиційної народної культури, аматорського мистецтва. На Вінниччині діє 6,8 тис. клубних формувань, із них більше 44% дитячих гуртків і колективів художньої самодіяльності. Серед цих колективів переважна більшість (78,2%) - колективи аматорського мистецтва. В 2011р. почесні звання «народний» присвоєно 274 творчим колективам та 74 – «зразковий».

Учасниками клубних формувань є майже  70 тис. осіб, з них майже половина (45%) – діти.

Крім того, на Вінниччині працюють 2,6 тис. майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

За 2011 рік в області проведено 3,7 тис. виставок декоративно-прикладного мистецтва, на яких представили творчі надбання майстри народного мистецтва усіх районів.  На виставках побувало більше 1 млн. відвідувачів, з яких майже 15% – діти. Крім того, аматорськими та професійними колективами області проведено 9,8 тис. вистав і концертів та 77,5 тис. культурно-освітніх та розважальних  заходів, глядачами та учасниками яких стали 4,7 млн. відвідувачів.

Вінниччина стає все більш відомою та популярною в українському суспільстві через реалізацію низки міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких акцій. До традиційних культурологічних проектів «Музична парасолька», «Подільські барви»,  «Барви музики ХХІ століття» фестивалів мистецтв ім. П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк, органної музики «Музика в монастирських мурах», народної хореографії  «Барвінкове кружало», театрів ляльок «Подільська лялька»  додались інноваційні, які сприяють зростанню позитивного іміджу регіону. Серед них особливої популярності набули Міжнародні фестивалі-конкурси хорового мистецтва ім. П.Муравського,  народної хореографії ім. Павла Вірського.

З метою презентації України та Вінницької області, реалізовано проект «Європейські орієнтири Вінничини» в м. Берн (Швейцарія) за участю відомих артистів Вінничини.

Великий інтерес серед шанувальників народного мистецтва набуло Міжнародне свято народного мистецтва «Українська витинанка», яке відбулося у місті Могилів-Подільському.

Особливої популярності на Вінниччині набула обласна культурно-мистецька акція «Покровитель культури – 2011». В номінації  за значний внесок в розвиток культури Вінничини відзначено 15 меценатів.

Протягом 2011р. традиційно організовувалися заходи, спрямовані на розвиток народної творчості. Серед проведених фестивалів, слід відзначити «Скарби Поділля», який проходив за темою: «Подільський узвіз народних ремесел».

Велику кількість глядачів збирали концертні майданчики «Співоче поле» і «Танцювальна левада», на яких 17 кращих народних аматорських  фольклорних колективів, гуртів народних музик та ансамблів народного танцю демонстрували своє мистецтво.

За участю 9 майстрів-каменотесів в селі Буша Ямпільського району відбувся Всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг». Виготовлені скульптурні композиції встановлено на території заповідника.

В закладах культури області проведено масово-освітні та культурно-мистецькі заходи щодо сприяння організації змістовного дозвілля дітей, розвитку дитячої творчості, формуванню поваги до родинних і сімейних цінностей та здорового способу життя.

В області працюють 2,8 тис. студій, любительських об’єднань, гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь понад 31 тис. дітей та підлітків, 74 дитячих колективів мають звання «зразковий».

 

Заступник начальника                                                                      С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області