ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Квартирна черга та надання житла населенню області у 2010 році Печать
Прес-випуски 2011

На 1 січня 2011року в області на черзі на одержання житла соціального призначення (безоплатного), а також кооперативних квартир перебувало майже 29 тис. сімей. Із цієї кількості сімей понад 60 відсотків припадає на м. Вінницю. Поліпшили житлові умови протягом звітного періоду 243 сім’ї. При цьому слід відмітити, що за останні двадцять років черга на поліпшення житлових умов скоротилася у 2 рази, а кількість сімей, що отримали житло – в 20 раз. Cкорочення квартирної черги викликане рядом об’єктивних та суб’єктивних причин, зокрема ліквідацією її на підприємствах у зв’язку із структурною перебудовою, звільненням працівників, відсутністю коштів на будівництво житла, а також наданням населенню можливості купівлі житла без черги, тощо.

Майже 68% черговиків перебували на обліку для одержання житла у державному фонді, решта – на черзі у житлово-будівельних кооперативах.

З кожним роком збільшується термін перебування сімей у черзі на отримання житла. Так, якщо у 1990 році чекали поліпшення своїх житлових умов протягом 10 років майже 7 тис. сімей, то у 2010 році – 16 тис. сімей.

Кожна третя сім’я (8,4 тис.) стоїть на пільговій черзі, майже кожна одинадцята (2,4 тис.) має право позачергового одержання житла. Це, зокрема, багатодітні сім’ї та одинокі матері– 35%, військовослужбовці, звільнені в запас, або у відставку – 19%, мешканці ветхих та аварійних будинків, хворі за встановленим переліком, окремі категорії робітників та службовців, відповідно в середньому по 15%, учасники бойових дій, учасники війни, учасники бойових дій на території інших країн – в середньому 3%, тощо.

Разом з тим, кожна третя сім’я із зазначеної категорії черговиків чекає поліпшення своїх житлових умов 10 років і більше.

Серед громадян, які користуються правом позачергового одержання житла понад 28% складають сім’ї громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Одержали житло протягом року 40 сімей.

У 2010 році введено в експлуатацію 292 тис.кв.м. загальної площі житла. Порівняно з попереднім роком обсяги введення житла збільшились в 1,7 раза. Майже 65% житла введено в експлуатацію у м.Вінниці та Вінницькому районі.

За минулий рік в державному фонді отримали та покращили житлові умови 243 сім’ї, з них понад 43% – ті, які користуються правом першочергового одержання житла, біля 33% – громадяни, які користуються правом позачергового одержання житла, решта 24% – громадяни, які перебували в загальній черзі.

Найкраще становище з наданням квартир спостерігалося в минулому році у містах: Вінниці (61% від наданих квартир по області), в Бершадському районі (10%), м.Могилів-Подільському (10%), в Немирів- ському районі (7%).

Привертає до себе увагу також проблема забезпеченості житлом молодих сімей. Загальна кількість молодих сімей та одиноких молодих громадян, які звернулись до «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» для постановки на облік з метою отримання пільгових довготермінових кредитів з початку його заснування становить 956 сімей.

В минулому році 15 молодих сімей та одиноких молодих громадян стали на облік для отримання кредитів, а отримали кредити 10 молодих сімей на загальну суму 2,2 млн. грн.

Загальна кількість молодих сімей, які отримали житло по програмі пільгового довготермінового кредитування становить 431 сім’я, а по програмі часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків 766 сімей.

 

Заступник начальника                             С.В.Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області