ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва Печать
Прес-випуски 2011

23 березня відзначають своє свято працівники культури та аматори народного мистецтва України. 
Стратегію розвитку галузі визначають цільові комплексні програми, що діють на теренах області та сприяють активізації роботи культурно-мистецьких установ, поповненню бібліотечних фондів і музейних колекцій, збереженню та використанню пам’яток культурної спадщини, поліпшенню кінообслуговування населення.
На Вінниччині працюють 2 театри, 13 музеїв, кіноконцертна організація, 1151 клубний заклад, 1010 бібліотек та 299 демонстраторів фільмів. Їх  діяльність забезпечують більш як 5 тис. працівників, з них більше 70%  – спеціалістів.
На кожні 100 осіб на Вінниччині приходиться 21 місце у закладах культури клубного типу, 7 місць у залах для демонстрування фільмів та 1029 примірників книжкового фонду в бібліотеках.
Протягом минулого року спостерігалось зростання інтересу до духовних надбань нашого народу, традиційної народної культури, аматорського мистецтва. На Вінниччині діє 6731 клубне формування, із них більше 42% дитячих гуртків і колективів художньої самодіяльності. Серед цих колективів переважна більшість (80%) - колективи аматорського мистецтва. Крім того, на Вінниччині працюють 2463 майстри образотворчого декоративно-прикладного мистецтва.
Почесні звання «народний» присвоєно 273 творчим колективам та 69 – «зразковий», в тому числі 16 колективів отримали це звання вперше.       
Учасниками клубних формувань є більш як 73 тис. осіб, з них майже половина (45%) – діти.
За 2010 рік в області проведено 3711 виставок декоративно-прикладного мистецтва, на яких представили творчі надбання майстри народного мистецтва усіх районів.  На виставках побувало біля 1 млн. відвідувачів, з яких майже 20% – діти. Крім того, аматорськими та професійними колективами області проведено 10260 вистав і концертів та 79,1 тис. культурно-освітніх та розважальних  заходів, глядачами та учасниками яких стали 6,6 млн. відвідувачів.
Вінниччина стає все більш відомою та популярною в українському суспільстві через реалізацію низки міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких акцій. До традиційних культурологічних проектів «Музична парасолька», «Подільські барви»,  «Всі ми діти твої, Україно», «Барвінкове кружало», додались інноваційні, які сприяють зростанню позитивного іміджу регіону. Серед них особливої популярності набули I Міжнародний фестиваль-конкурс хорового мистецтва ім. П.Муравського, II регіональний тур III Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського, відбірковий тур XXII Всеукраїнського конкурсу сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».
Протягом 2010 року традиційно організовувались заходи, спрямовані на розвиток народної творчості: обласні свята «Народній пісні жити», літературно-мистецькі «Всі ми одна родина», сатири і гумору ім. С.Руданського «І сміх і сльози його – легендарні», «Купальська спека» «Рушники ви мої, рушники…», «Мамину сорочку пригорну до серця».
Вперше на Вінниччині відбулася обласна культурно-мистецька акція «Покровитель культури – 2010» за участю меценатів культури, професійних і аматорських колективів.
За участю майстрів-каменотесів в селі Буша Ямпільського  району відбувся Всеукраїнський симпозіум скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг».
В закладах культури області проведено масово-освітні та культурно-мистецькі заходи щодо сприяння організації змістовного дозвілля дітей, розвитку дитячої творчості, формуванню поваги до родинних і сімейних цінностей та здорового способу життя.
В області працюють 2638 студій, любительських об’єднань, гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь понад 30 тис. дітей та підлітків, 69 дитячих колективів мають звання «зразковий».

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

Заступник начальника                                                                         С.В. Рибалко
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області