ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Торговельне співробітництво з країнами Європейської Співдружності Печать
Прес-випуски 2014

Третина зовнішнього товарообігу Вінниччини належить країнам Євросоюзу. Так, в 2013 році обсяги експорту товарів до цих країн становили 176 млн.дол., а імпорту з них – 219 млн.дол. Зовнішньоторговельні операції підприємства області здійснювали з 27 країнами ЄС.

Провідне місце в цій сфері діяльності серед країн ЄС займають такі країни, як Польща (96 млн.дол.), Німеччина (92 млн.дол.), Нідерланди (29 млн.дол.), Італія (26 млн.дол.), Австрія (23 млн.дол.), Румунія (22 млн.дол.), Франція (15 млн.дол.), Бельґія та Іспанія (по 14 млн.дол.).

Аналізуючи товарну структуру зовнішньої торгівлі з країнами Євросоюзу, слід зазначити, що особливим попитом в країнах Європейської співдружності користуються деревина і вироби з деревини (41 млн.дол.), продукти рослинного походження (40 млн.дол.), текстильні матеріали та текстильні вироби (33 млн.дол.), готові харчові продукти (27 млн.дол.) і жири та олії тваринного або рослинного походження (15 млн.дол.). Основними ж статтями імпорту з цих країн стали засоби наземного транспорту (62 млн.дол.), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (34 млн.дол.), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (21 млн.дол.), недорогоцінні метали та вироби з них (18 млн.дол.), полімерні матеріали, пластмаси і вироби з них (17 млн.дол.) та текстильні матеріали і текстильні вироби (16 млн.дол.).

Країни Європейської Співдружності продовжують активну співпрацю із суб’єктами господарювання області за схемою “імпорт давальницької сировини – експорт готової продукції, що виготовлена з неї”. Так, в операціях з давальницькою сировиною в 2013р. приймали участь резиденти із 22 країн ЄС. За цей період з країн ЄС надійшло давальницької сировини на 21 млн.дол. Найбільшими її постачальниками стали Іспанія, Італія, Німеччина, Портуґалія та Румунія. Обсяги експорту готової продукції, виготовленої з давальницької сировини, склали 34 млн.дол. Її споживачами стали суб’єкти господарювання Бельґії, Великої Британії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Франції та Швеції.

Країни Євросоюзу залишаються головними партнерами у зовнішній торгівлі послугами. В 2013 році їх зовнішньоторговельний оборот послуг становив 45 млн.дол., що складає половину загальнообласних обсягів послуг, в тому числі експорт – 19 млн.дол. та імпорт – 26 млн.дол. Найбільші обсяги експорту послуг серед країн ЄС належать Німеччині та Кіпру (по 7 млн.дол.), а імпорту – Кіпру (16 млн.дол.) та Польщі (4 млн.дол.). Резидентам країн Європейської Співдружності надавались, в основному, послуги з переробки матеріальних ресурсів (половина від загального обсягу надаваних послуг) і послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги (39%); а в імпорті основним видом послуг стали роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності (68% від загального обсягу отриманих послуг).

 

Перший заступник начальника                                                                          С.В. Рибалко

 

 Довыдки за телефоном: (0432) 52 57 71

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області