ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Частка Вінниччини в загальнодержавному виробництві окремих видів промислової продукції Печать
Прес-випуски 2014

Індекс виробництва промислової продукції Вінницької області в 2013р. склав 110,4%.

Частка області в 2013р. у загальнодержавному обсязі реалізованої продукції становила 2,0%. Виходячи з природнокліматичних та історичних умов, найбільш вагоме місце у промисловому комплексі Вінниччини займає переробна промисловість – на цей сектор виробництва припадає 69,0% від загального обсягу реалізованої регіоном в 2013р. промислової продукції. Робота підприємств цього виду економічної діяльності є основним фактором формування індексу обсягу промисловості в цілому по області.

Пріоритетним напрямком розвитку переробної промисловості Вінниччини є харчова промисловість, яка постійно займає провідне місце на державному рівні по виробництву окремих видів продуктів харчування. Так, вагому частку у виробництво на державному рівні вносять підприємства по переробці та консервуванні овочів та фруктів, питома вага яких у виробництві джемів, желе фруктових, пюре та паст фруктових чи горіхових складає 44,6% вітчизняного виробництва, соків натуральних, включаючи концентровані – 14,4%. На молокопереробних підприємствах Вінниччини випускається майже третина (31,7%) загальнодержавного обсягу виробництва молока обробленого рідкого, 17,2% – масла вершкового, 5,3% – сирів жирних, 2,5% – спредів та сумішей жирових. Традиційно Вінницька область вважається однією із основних складових цукрової галузі України, її частка в загальнодержавному виробництві у 2013р. становила 23,6%. Значне місце займає область і у виробництві: виробів кондитерських з цукру (включаючи білий шоколад) – питома вага регіонального випуску даного виду продукції у вітчизняному виробництві складає 24,8%; яловичини і телятини, свіжої чи охолодженої –17,0%; печива солодкого і вафель – 7,0%.

В легкій промисловості на Вінницьку область припадає 20,7% загальнодержавного виробництва чоловічих та хлопчачих пальт, напівпальт, накидок, плащів, курток теплих типу «парки» чи «аляски» та виробів аналогічних.

Більше половини (57,4%) випуску брусків, планок та фризів профільованих для паркетного покриття підлоги, майже половину (47,6%) видобутку каоліну та глини каолінової, 7,9% виробництва цегли керамічної невогнетривкої будівельної в країні належить підприємствам Вінницької області.

У січні–червні 2014 року серед регіонів України за темпами промислового виробництва Вінниччина посіла 8 місце, індекс промислового виробництва у порівнянні з відповідним періодом минулого року становив 99,4% (по Україні – 95,3%).

У добувній промисловості і розробленні кар’єрів порівняно з січнем–червнем 2013р. обсяги промислового виробництва збільшились на 24,8%. У переробній промисловості приріст становив 3,3% (за рахунок збільшення обсягів у виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності на 16,0% та у виробництві харчових продуктів та напоїв – на 13,7%).

На зниження темпів по області вплинуло зменшення постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 15,0%.

Заступник начальника                                                                              О.В.Шевченко

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 61

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області