ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у лютому 2014 року Печать
Прес-випуски 2014

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у лютому 2014р. склала 290,8 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2531 грн., який у 2,1 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у лютому: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1218 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у лютому 2014р. порівняно з січнем 2014р. відбулося у більшості видів економічної діяльності від 25,2% у наданні інших видів послуг до 0,3% у охороні здоров'я та наданні соціальної допомоги. Зменшення рівня середньої заробітної плати у лютому 2014р. порівняно з січнем 2014р. відбулося у сільському господарстві (на 5,8%), операціях з нерухомим майном (на 5,4%), діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (на 4,2%), фінансовій та страховій діяльності (на 3,7%), діяльності транспорту, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності (на 2,1%), оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів (на 1,0%).

Найвищий рівень середньої заробітної плати у лютому спостерігався у працівників фінансових і страхових установ, інформації та телекомунікації, транспорту, складського господарства, поштової та кур`єрської діяльності, державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування, розмір оплати праці яких у лютому перевищив середній розмір по економіці області в 1,6–1,2 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області у 2,5 та 1,6 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у лютому були працівники, зайняті у тимчасовому розміщуванні й організації харчування та поштовій і кур'єрській діяльності, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 65,7% та 56,0% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у лютому 2014р. Вінниччина посідала 18 місце. Серед 9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2266 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3707 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 16,3% вище середнього показника по Україні та в 1,5 раза перевищував показник Вінницької області.

  

Перший заступник начальника                                                                             С.В. Рибалко

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області