ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Дня працівника соціальної сфери Печать
Прес-випуски 2018

Головне управління статистики У Вінницькій області повідомляє:

Традиційно в першу неділю листопада держава і суспільство поздоровляють працівників, які стоять на захисті прав і свобод соціально незахищених верств населення, щодня турбуються про пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, дітей та молодь, вирішують питання зайнятості, оплати праці, призначення пенсій, державних компенсацій і інших соціальних виплат.

З року в рік все більшого значення набуває таке важливе питання, як посилення ефективності та підвищення рівня державної соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам, в першу чергу багатодітним сім’ям та сім’ям, які виховують неповнолітніх дітей. Державна підтримка малозабезпечених верств населення в Україні здійснюється шляхом надання сім’ям з обмеженим достатком державної соціальної допомоги, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та грошових субсидій на придбання палива, інших соціальних виплат та компенсацій.

Органами соціального захисту населення у 2017 році було виявлено майже 30 тис. громадян, які перебували у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, безробіттям, стихійним лихом, катастрофою, іншими обставинами і потребують допомоги, з числа яких 1,4 тис. осіб отримали  грошову, а 17,8 тис. – натуральну допомогу. Середній розмір такої допомоги одній особі становив, відповідно, 466 та 171 грн. Протягом минулого року державну соціальну допомогу отримали більше 35 тис. малозабезпечених сімей на загальну суму 162 млн.грн, середній розмір якої становив 4604 грн. Малозабезпечені громадяни одержували також натуральну допомогу продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, ліками, предметами медичного призначення та іншими видами допомоги.

Протягом січня–вересня 2018 року за субсидіями на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг звернулося 217 тис. домогосподарств, призначено субсидій – 161 тис. домогосподарств на суму 45,2 млн.грн (середня сума призначеної субсидії на одне домогосподарство у вересні 2018 року становила 77 грн). За допомогою на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою з початку 2018 року звернулося 73 тис. домогосподарств. Призначено субсидій готівкою 61 тис. домогосподарств на суму 186 млн.грн, середній розмір якої на одне домогосподарство у вересні цього року становив 2988 грн.

В даний час збільшується кількість одиноких непрацездатих громадян, що потребують соціально-побутового обслуговування вдома. В 2017 році надомним обслуговуванням у Вінницькій області було охоплено більше 22 тис. одиноких громадян та осіб з інвалідністю.

Також на Вінниччині діють 34 територіальних центри соціального обслуговування. Всього в області виявлено і перебувають на обліку 41 тис. громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, з яких 25 тис. осіб мешкають у сільській місцевості. Станом на 01.01.2018 року відділеннями терцентрів обслуговувалося більше 37 тис. громадян.

Крім того, у Вінницькій області функціонують 2 будинки-інтернати геріатричного профілю та 5 психоневрологічних інтернатів, а також 2 будинки-інтернати для дітей та молоді, у яких на початок цього року на повному державному утриманні перебувало майже  2 тис. осіб (1512 дорослих і 277 дітей та молоді). Також на Вінниччині у 2017 році діяло 1 відділення обліку (реінтеграції) бездомних громадян, до якого протягом року було направлено 177 осіб, соціальні послуги тут отримало 123 особи.

Незважаючи на те, що мережа будинків-інтернатів повністю задовольняє потреби регіону, з 2000 року було започатковано ідею створення при територіальних центрах відділень для постійного проживання літніх одиноких громадян та осіб з інвалідністю. Цей досвід і час довели, що такі установи мають функціонувати в кожному районі. Саме тому, враховуючи потребу місцевих мешканців, ветеранів війни та праці, які не мають бажання покидати свій рідний район, проте потребують постійного стороннього догляду, при територіальних центрах області створено 24 відділення постійного проживання, розрахованого на 730 ліжко-місць, у яких обслуговували протягом 2017 року 642 особи.

* * * * *

День працівника соціальної сфери – це професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки за службовими обов’язками, а й за велінням совісті та покликом душі. Шановні працівники соціальної сфери! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята.

 

  

Перший заступник начальника                                                                                                                                 С.  РИБАЛКО

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області