ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всесвітнього дня туризму Печать
Прес-випуски 2018

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Природне прагнення людей до пізнання світу сприяло становленню однієї з найбільш гуманних і ефективних галузей – туристичної. Туризм є дієвим фактором інтеграції нашої країни у європейську і світову спільноту, має великі пізнавально-виховні можливості для формування гармонійно розвиненого громадянина своєї країни.

Як вид економічної діяльності, туризм посідає особливе місце в житті Вінниччини. Область має значні об’єктивні передумови входження до найбільш розвинутих туристичних регіонів країни. Маючи вигідне геополітичне розташування, вона володіє значним рекреаційним потенціалом: сприятливими кліматичними умовами, культурною спадщиною.

Про свою діяльність за 2017 рік прозвітувало 69 суб'єктів (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) туристичної галузі Вінницької області. З них найбільш численна категорія – це турагенти (87% від загальної кількості суб’єктів туристичної галузі регіону).

Доход від надання туристичних послуг у 2017 році становив майже 36 млн.грн, що на 31% більше порівняно з попереднім роком. Cуб’єктами туристичної діяльності області за минулий рік реалізовано 19,7 тис. туристичних путівок на суму 591,5 млн.грн.

Найбільш перспективним напрямом розвитку туризму на Вінниччині є внутрішній туризм. У 2017 році, скориставшись послугами турагенств області,  для мандрівок Україною використали свій вільний час 8 тис. наших співвітчизників або кожний п’ятий подорожуючий.

Кількість туристів – громадян України, обслугованих суб'єктами туристичної діяльності протягом року, становила 38,6 тис. осіб (у 2016р. – 27,5 тис. осіб), з числа яких 7,2 тис. осіб – це діти до 18 років. Основною метою подорожі переважної більшості туристів (99%) були дозвілля та відпочинок.

Найбільшою популярністю серед громадян області у 2017 році користувалися Туреччина, Єгипет, Польща, Болгарія та Об’єднані Арабські Емірати.

Крім цього, суб'єктами туристичної діяльності області в 2017 році було обслуговано 4,6 тис. екскурсантів.

В туристичній галузі області у 2017 році було зайнято 197 працівників, з яких кожний третій має спеціальну освіту у галузі туризму.

З Днем туризму – святом усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок!  Щиро бажаємо працівникам індустрії туризму вагомих здобутків, а туристам – завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                          С.В.Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області