ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Споживання продуктів харчування домогосподарствами Вінницької області Печать
Прес-випуски 2018

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств у 2017 році середньомісячні сукупні витрати вінницьких домогосподарств складають 7717 гривень. Для порівняння  роком раніше – 5891 гривень.

Критерієм якості матеріального становища населення є частка доходів в сімейному бюджеті, яка витрачається на продовольчі товари. Відомо, що чим вище ця частка, тим нижче рівень матеріального добробуту.

Найбільшу частину із сукупних витрат (51%) домогосподарства області витрачали на харчування (усереднене домогосподарство України витрачало – 53%).  Довідково: Сукупні витрати на харчування складаються з грошових витрат, а також вартості спожитих домогосподарством продовольчих товарів, отриманих з особистого підсобного господарства та в порядку самозаготівель або подарованих родичами та іншими особами.

Чим саме харчуються середньостатистичні вінничани? Найбільші витрати із всіх сукупних витрат на харчування йдуть на м`ясо і м`ясопродукти – 20%, хліб і хлібопродукти та овочі (включаючи картоплю) – по 14%, молоко, сир та яйця – 13%, олію та жири – 9%, цукор та солодощі – 8%, рибопродукти та фрукти – по 6%.

Одноденний раціон харчування однієї особи оцінюється в 61 гривню (у попередньому році – 48 гривень).

Однією особою вінницького домогосподарства у середньому за місяць споживалось:

  • молока і молокопродуктів та масла ( в перерахунку на молоко ) – 19,8 кг;
  • м’яса і м’ясопродуктів та сала ( в перерахунку на м’ясо ) – 4,9 кг;
  • хліба і хлібних продуктів – 9,5 кг;
  • яєць – 21 штук;
  • овочів і баштанних (дині, кавуни) – 9,4 кг;
  • картоплі – 8,7 кг;
  • фруктів, ягід, горіхів, винограду – 3,4 кг;
  • цукру (включаючи цукор на кондитерські вироби) та меду – 3,1 кг;
  • риби і рибопродуктів – 1,7 кг;
  • олії та інших рослинних жирів – 1,7 кг.

 У порівнянні з минулим роком домогосподарства області дещо збільшили споживання фруктів – на 17%, риби і рибопродуктів – на 13%, цукру (включаючи цукор на кондитерські вироби) та меду – на 7%, картоплі та яєць – на 5%, хліба і хлібних продуктів – на 3%, молока і молокопродуктів та масла – на 2%. Споживання м’яса і м’ясопродуктів та сала, овочів і баштанних, олії та інших рослинних жирів залишилось на рівні минулого року.

 У забезпеченні населення, особливо сільського, продуктами харчування значну роль відіграють особисті підсобні господарства. В них вироблено 96% спожитої в домогосподарствах картоплі, 53% – яєць, 47% – овочів і баштанних, 24% – фруктів, ягід, горіхів, винограду, 16% – м’яса і м’ясопродуктів, 14% – молока і молочних продуктів.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                            С. В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 69

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області