ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у січні 2018 року Печать
Прес-випуски 2018

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у січні 2018р. становила 6750 грн, що в 1,8 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Порівняно із груднем 2017р. розмір середньої номінальної заробітної плати зменшився на 11,3%. Зменшення нарахувань у січні до попереднього місяця відбувається щороку і зумовлено тим, що в грудні здійснюються нарахування одноразових виплат: винагород за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційних виплат за невикористану відпустку тощо.

Збільшення рівня середньої заробітної плати у січні 2018 року порівняно з груднем 2017 року відбулося у декількох видах економічної діяльності:  на 43,6% – у оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів; на 31,6% –  у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; на 12,2% – у наданні інших видів послуг; на 2,1% – в операціях з нерухомим майном.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у січні п.р. продовжує утримуватись у працівників лісового господарства та лісозаготівель, фінансової та страхової діяльності, який перевищив середній розмір по економіці області відповідно в 1,5 та 1,3 раза. У січні п.р. заробітна плата працівників оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів також перевищила середній показник по області в 1,4 раза.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів; напоїв; комп`ютерів, електронної та оптичної продукції, де рівень заробітної плати перевищив середній показник по економіці області відповідно в 2,2; 1,6 та 1,5 раза.

Разом з тим, традиційно найменш оплачуваними у січні були працівники, зайняті у поштовій та кур'єрській діяльності, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив  52,1% середнього по економіці області рівня.

Серед 25 регіонів країни за рівнем оплати праці у січні 2018р. Вінниччина посіла 11 місце. У чотирьох регіонах заробітна плата перевищила середню по Україні (7711 грн): у Дніпропетровській (7839 грн), Київській (8145 грн), і Донецькій (8389 грн) областях та м.Києві (11668 грн). Серед  14 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (5865 грн) виділяється Тернопільська  область.

 

Перший заступник  начальника                                                                                                                            С.В.Рибалко

ДовідкА за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області