ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Торговельне співробітництво Вінниччини з країнами ЄС Печать
Прес-випуски 2018

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області 40% зовнішнього товарообігу Вінниччини належить країнам Євросоюзу. Так, у січні–листопаді 2017 року обсяги експорту товарів до цих країн становили 408 млн.дол. США, а імпорту з них – 194 млн.дол. Зовнішньоторговельні операції підприємства області здійснювали з партнерами із 27 країн ЄС.

Провідне місце в цій сфері діяльності серед країн ЄС займають такі країни, як Польща (140 млн.дол.), Німеччина (90 млн.дол.), Іспанія (68 млн.дол.), Італія (61 млн.дол.), Нідерланди (51 млн.дол.), Румунія (35 млн.дол.),  Австрія (30 млн.дол.), Франція (24 млн.дол.), Литва (20 млн.дол.) та Бельґія (15 млн.дол.).

Аналізуючи товарну структуру зовнішньої торгівлі з країнами Євросоюзу, слід зазначити, що особливим попитом в країнах Європейської співдружності користуються жири та олії тваринного або рослинного походження (128 млн.дол.), продукти рослинного походження (84 млн.дол.), готові харчові продукти ­ (70 млн.дол.) та деревина і вироби з деревини (63 млн.дол.). Основними ж статтями імпорту з цих країн стали  машини, обладнання та механізми (48 млн.дол.), засоби наземного транспорту (34 млн.дол.), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (22 млн.дол.), деревина і вироби з деревини та текстильні матеріали і текстильні вироби (по 16 млн.дол.), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (14 млн.дол.).

Країни Європейської Співдружності продовжують активну співпрацю із суб’єктами господарювання області за схемою “імпорт давальницької сировини – експорт готової продукції, що виготовлена з неї”. Так, в операціях з давальницькою сировиною у січні–листопаді 2017р. приймали участь партнери із 20 країн ЄС. За цей період з країн ЄС надійшло давальницької сировини на 24 млн.дол. Найбільшими її постачальниками стали Італія, Іспанія, Румунія, Німеччина та Австрія. Обсяги експорту готової продукції, виготовленої з давальницької сировини, склали 28 млн.дол. Її споживачами стали суб’єкти господарювання Австрії, Бельґії, Великої Британії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Румунії, Угорщини та Франції.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                             С. В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 75

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області