ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє: 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Згідно Указу Президента України від 17 січня 2005 року він запроваджений з метою привернення уваги суспільства до цієї проблеми, адже через пізнє звернення до лікарів від раку молочної залози в країні щороку помирають тисячі жінок. Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. У групі ризику –  майже кожна жінка та багато чоловіків.

У Вінницькій області з уперше в житті встановленим діагнозом раку молочної залози протягом 2016р. зареєстровано 556 осіб, з яких 99% хворих – це жінки (65 осіб на 100 тис. жінок області). Найбільша частка хворих припадала на осіб у віці 60–69 років – 30%, частка жінок репродуктивного віку 15–49 років складала 22% .

На кінець 2016р. на обліку в обласному онкологічному закладі перебувало 5757 осіб з діагнозом раку молочної залози, що більше попереднього року на 2%, із них 3679 осіб знаходяться на обліку з часу встановлення діагнозу 5 і більше років. Протягом минулого року 876 хворих отримали спеціальне лікування, з яких 428 хворих –  із числа вперше зареєстрованих.

На жаль, пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що зростає рівень смертності через рак молочної залози. Від злоякісних новоутворень молочної залози у Вінницькій області протягом 2016р. померла 271 особа, що більше минулого року на 24%. Звертає на  себе увагу і той факт, що із кількості померлих 14 осіб навіть не перебували на обліку.  Тому основними заходами боротьби зі смертельною недугою має стати вчасна діагностика та регулярні профілактичні огляди.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                  С. В. Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області