ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Робота підприємств машинобудування у Вінницькій області Печать
Прес-випуски 2017

Головне управління статистики  у Вінницькій області повідомляє.

Машинобудування має велике значення для зміцнення економіки України  і становлення її як незалежної високорозвиненої держави.

Питома вага машинобудування в загальному обсязі реалізованої промислової продукції області в січні–липні 2017р. складає 2,1%. В області розміщені підприємства верстатобудівної, інструментальної, приладобудівної, автомобільної промисловості, що випускають обладнання для сільського, будівельного та комунального господарства, для легкої та харчової промисловості.

Найвпливовішими підприємствами області є ПАТ «Могилів-Подільський    машзавод», ПАТ «Хмільниксільмаш», ПАТ «Барський машзавод», ПрАТ «Калинівський машзавод»,  ПАТ «Маяк», Жмеринський ТОВ «Експрес», ТОВ «Вінницький агрегатний завод”, ДП «Вінницятрансприлад», ПАТ «Ямпільський приладобудівний завод».

Вагому частку (54,8%) в машинобудуванні Вінниччини займає виробництво машин та устатковання, 23,0% припадає на виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, 18,3% – на виробництво електричного устатковання та 3,9% – на виробництво транспортних засобів та устатковання.

У виробництві машин та устатковання Вінниччини більш ніж третина (36,6%) припадає на виробництво машин і устатковання для сільського та лісового господарства, більше чверті (25,5%) – на виробництво машин і устатковання загального призначення та майже чверть (24,4%) – на виробництво машин і устатковання для виготовлення харчових продуктів і напоїв, 13,5% –  на виробництво інших  машин і устатковання загального призначення.

Важливе місце в машинобудуванні Вінницької області займає сільськогосподарське машинобудування, де підприємства області випускають розпушувачі та культиватори, борони дискові, розкидачі та розподілювачі органічних і мінеральних добрив, машини для приготування кормів для тварин, сушарки для оброблення сільськогосподарської продукції, частини до машин сільськогосподарського призначення.

У виробництві електричного устатковання переважну частку (44,3%) займає виробництво побутових виробів. В області виробляються електроплитки для приготування їжі, електроприлади для обігріву приміщень та обігріву грунту, водонагрівачі електричні, прилади електронагрівальні.

У січні–липні 2017р. у порівнянні з відповідним періодом 2016р. обсяги  виробництва продукції зросли на 13,8%, що пов’язано зі збільшенням виробництва комп’ютерів, електронної та оптичної продукції (ТОВ «Тірас-12», ТОВ «СБІ», ПАТ «Ямпільський приладобудівний завод», ТОВ «Іннекспро» ПП НВФ «ТАНДЕМ»), виробництва електричного устатковання (Бершадський ЕТЗ, ПП ВО «Елна-Сервіс»),  машин та устатковання для сільського та лісового господарства (ТОВ Краснянське спеціалізоване підприємство «Агромаш», ПАТ «Калинівське районне підприємство «Агромаш», ПрАТ «Калина»).

За звітний період поточного року у виробництві обладнання зв’язку на 16,2% збільшено випуск приладів електричних сигналізаційних для захисту від крадіжки або пожежі та апаратури подібної для використання в будівлях.

У виробництві електричного устатковання на 19,0% більше вироблено  водонагрівачів електричних, на 16,2% – печей інших і котлів для варіння, плит кухонних.

У виробництві машин сільськогосподарського призначення  на 44,2% збільшено випуск  розпушувачів та культиваторів, на 41,0% – борін дискових, на 35,2% – сушарок для оброблення сільськогосподарської продукції.

 

Перший заступник начальника                                                                                                                                    С.В.Рибалко

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 62

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області