ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Дня фізичної культури та спорту Печать
Прес-випуски 2017

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області загальна кількість осіб, що впродовж 2016 року займалася усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи, становила майже 246 тис., більшість з них – це діти та молодь. У сільській місцевості 95 тис. (або 39%) мешканців області задіяні фізкультурно-оздоровчою роботою.

Всіма видами спорту у минулому році займалося понад 24 тис. осіб, з яких майже чверть складали жінки. Літнім видам спорту віддали перевагу 20 тис. осіб (82%). Зокрема, 6,0 тис. спортсменів (30%) займались футболом, 3,2 тис. (13%) – волейболом, 1,5 тис. (7%) – легкою атлетикою, 1,4 тис. (7%) – боксом.

У 58 дитячо-юнацьких школах,  школах Олімпійського резерву та школі вищої спортивної майстерності у 2016 році навчалося майже 20 тис. дітей та молоді. В них було підготовлено 5 тис. спортсменів II, III та юнацьких розрядів, 243 спортсмени I розряду, 244 кандидати у майстри спорту України та 43 майстри спорту України.

У сфері фізичної культури та спорту області у минулому році працювало 2578 штатних  працівників, з них 36% – у сільській місцевості. Серед штатних працівників кожна третя – жінка. Із загальної кількості 1622 особи (або 63%) працюють у навчальних закладах, 426 осіб (17%) – це тренери з видів спорту, тренери-викладачі, викладачі зі спорту, 180 осіб (7%) – працівники спортивних шкіл.

До послуг спортсменів та фізкультурників області задіяно 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць і більше, 1695 спортивних майданчиків, 544 майданчика з тренажерним обладнанням, 453 футбольних поля, 14 тенісних кортів, 25 плавальних басейнів тощо.

У сфері фізичної культури та спорту у 2016 році було використано 141,6 млн.грн. Зокрема, фінансування з місцевих бюджетів становило 91%, тоді як державного склало лише  9%. Слід зауважити, що для розвитку фізичної культури та спорту в області було використано на 27,9 млн.грн. більше ніж у минулому році.

Важливе місце в стратегії розвитку фізичної культури та спорту займає вирішення питань щодо будівництва в містах та районах області багатофункціональних сучасних спортивних майданчиків, відокремлених велосипедних доріжок, а також реконструкція та капітальний ремонт основних спортивних баз олімпійської підготовки обласного значення, покращення роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл шляхом здійснення поступової модернізації їх матеріально-технічної бази, облаштування її необхідним обладнанням та інвентарем та залучення дітей шкільного віку до занять у спортивних секціях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, адже важко переоцінити роль спорту в суспільстві, який пропагує здоровий спосіб життя та виховує у молоді працелюбнісь, мужність, патріотизм.

 

 

Заступник начальника                                                                                                                                                       В.Б. Моісеєв

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області