ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Розвиток підприємництва на Вінниччині Печать
Прес-випуски 2015

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області cтан розвитку підприємництва в області характеризується щорічним збільшенням кількості малих підприємств, в тому числі мікропідприємств, та зростанням їх частки в загальних основних економічних показниках області.

На кінець 2014р. в області діяло майже 9 тисяч малих підприємств, на 10 тис. осіб наявного населення Вінницької області приходилось 55 малих підприємства (на 1,8% більше рівня минулого року). Вище середньообласного значення цей показник у Теплицькому (88), Вінницькому (62), Крижопільському (56) районах та містах Вінниці (96) і Хмільнику (57). Водночас, значно нижче обласного показника у Ямпільському (19) та Тростянецькому (30) районах, місті Козятині (30). Малі підприємства становлять 94,5% в загальній кількості підприємств, за 2014р. їх частка зросла на 0,4в.п. В 12 районах області та містах Вінниці, Могилів-Подільському та Хмільнику частка малих підприємств в загальній кількості підприємств перевищує відповідний показник по області. Найвищою вона є у Теплицькому, Чернівецькому, Томашпільському та Хмільницькому районах – понад 97%; найнижчою – в Козятинському, Ямпільському, Калинівському районах – менше 90 відсотків.

Більше 80% малих підприємств відносяться до мікропідприємств (з чисельністю працюючих до 10 осіб та річним доходом, що не перевищує 2,0 млн.євро), в порівнянні з попереднім роком у 2014р. кількість мікропідприємств зросла на 1,2%, а їх частка в загальній кількості підприємств області збільшилась на 0,8 відсоткового пункту.

На малих підприємствах в 2014р. було зайнято майже 53 тис.осіб, з яких 40% – на мікропідприємствах, де за останній рік кількість зайнятих працівників зросла на 8,2%, а їх частка склала 13,8% в кількості зайнятих працівників області (без банків та бюджетних установ, без фізичних осіб-підприємців) – проти 12,5% в 2013 році.

Майже третину обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств області (18008,8 млн.грн.) реалізовано малими підприємствами, з яких 5540,6 млн.грн. – мікропідприємствами.

Найвагомішою є частка реалізації малих підприємств в загальному обсязі реалізованої продукції (товарів послуг) Погребищенського району (80%), більше половини – Оратівського, Теплицького та Шаргородського районів. Водночас, в м.Ладижині, Тульчинському та Немирівському районах частка обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств становить менше 10% в загальному обсязі реалізації.

Заступник начальника                                                                       О.В.Шевченко

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 63

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області