ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Стан тваринництва області за січень-червень 2015 року Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Станом на 1 липня 2015 року в усіх категоріях господарств областi нараховувалось великої рогатої худоби 326 тис.голів, у тому числі корів – майже 162 тис.голів, свиней – майже 370 тис.голів, овець та кіз – 50 тис.голів, птиці – 30 млн.голів. В порівнянні з попереднім роком зросла чисельність птиці на 18%, поголів’я ВРХ – на 3%, свиней – на 0,6%, проте скоротилося поголів’я овець та кіз на 15%, поголів’я корів залишилось майже на рівні минулого року.

За січень-червень 2015 року господарствами областi реалiзовано худоби та птицi на забiй в живій вазі майже 209 тис.тонн, що більше попереднього року на 21%, молока –               410 тис.тонн (менше на 1%) та яєць – 441 млн.штук (більше на 5%).

У сільськогосподарських підприємствах всіх форм господарювання порівняно з          1 липня 2014р. відмічається збільшення поголів’я птиці на 27%, свиней на – 4%, корів – на 2%. Проте, скоротилась чисельність овець та кіз – на 6%, поголів’я великої рогатої худоби майже не змінилось.

Станом на 1 липня 2015 року в сільськогосподарських підприємствах області нараховувалось великої рогатої худоби 99 тис. голів, у тому числі корів – майже 36 тис. голів, свиней – 108 тис. голів, овець та кіз – майже 6 тис. голів, птиці – майже 20 млн. голів.

За січень-червень 2015р. аграрними підприємствами в порівнянні з попереднім роком збільшено виробництво м'яса (реалiзація худоби та птицi на забiй) на 24% та становило 181 тис.тонн живої ваги, молока – на 11% (майже 98 тис.тонн), яєць – на  12% (147 млн. штук).

У сільськогосподарських підприємствах проти минулого року покращились показники продуктивності тварин. Так, зріс середній надій молока від однієї корови на 243 кг або на 9% і становив 2825 кг. Найвищі надої молока досягнуто в сільгосппідприємствах Мурованокуриловецького (4498 кг), Крижопільського (4012 кг), Піщанського (3706 кг) та Літинського (3328 кг) районів. Несучість курей-несучок збільшилась на 5% і склала 147 яєць. Найбільша продуктивність курей спостерігалась у Немирівському, Вінницькому та Погребищенському районах (153 - 149 штук). Зросли середньодобові прирости великої рогатої худоби на вирощувані, відгодівлі та нагулі на 5% і склали 562 г., проте приріст свиней зменшився на 2% і склав 397 г.

Для утримання худоби станом на 1 липня 2015 року в області було в наявності кормів усіх видів 110 тис. тонн кормових одиниць, що на 4% менше, ніж торік. У розрахунку на одну умовну голову припадало по 2,2 проти 2,7 центнера кормоодиниць станом на 1 липня попереднього року.

У господарствах населення за січень-червень 2015 року реалiзація худоби та птицi на забiй в живій вазі залишилась майже на рівні минулого року, виробництво яєць збільшилось майже на 3%, однак виробництво молока зменшилось на 4%.

Чисельність поголів'я худоби та птиці, що утримується в господарствах населення проти 1 липня 2014р. по великій рогатій худобі зросла на 5%, птиці – на 4%, проте скоротилась чисельність корів та свиней на 1%, овець та кіз – на 16%.

 

Перший заступник начальника                                                                С.В. Рибалко

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 68

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області