ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня музеїв Печать
Прес-випуски 2015

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області на Вінниччині у 2014р. в області працювало 25 самостійних музеїв, що мають статус юридичних осіб (з них 14 – комплексних, 5 – історичних, 2 – літературних, 2 – художніх, 1 – мистецький) та 19 відокремлених підрозділів для музейного показу, що працювали як музеї. Крім того, в області діяло 75 самодіяльних музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів Вінниччини.

В області з 1947р. діє  Національний  музей-садиба М.І. Пирогова, який занесений до Державного реєстру культурної спадщини України як пам’ятка національного значення.

В сільській місцевості працювало 3 музеї, у яких налічується близько 4 тис. музейних предметів основного фонду. Протягом минулого року сільські музеї мали змогу експонувати 40% своєї колекції.

Основний фонд музеїв у 2014 році склав майже 204 тис. експонатів,  і протягом року збільшився на понад 5 тис. предметів. 88% основного фонду – це речові, писемні, природничі предмети та фото.

Комплектування музейних колекцій минулого року здійснювалось переважно шляхом подарункових надходжень. За бюджетні кошти придбано 167 музейних предметів на суму 111 тис. гривень.

Наукову інвентаризацію протягом року пройшли більше 5 тис. предметів основного фонду. Через нестачу експозиційних площ музеї мали змогу демонструвати лише 14% експонатів свого основного фонду, зокрема: історичні – 39%, мистецькі – 32%, комплексні – 14%, художні – 13%, літературні –  11%.

Потребують реставрації майже 17 тис. (8%) предметів основного фонду музеїв області, найбільше – у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї – 13% предметів. Відреставровано за минулий рік 118 предметів, або 0,7% від потреби.

За 2014 рік музеї області відвідали 679 тис. осіб (в середньому 28 тис. відвідувачів на один музей), з них 73% – відвідали музеї м.Вінниці. В музейних закладах області працювало 312 спеціалістів, з них 146 наукових працівників. Фахівці музеїв області були організаторами проведення та брали активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах, засіданнях «круглих столів».

Протягом 2014 року 24 музеї області організували 519 виставок (в середньому 22 на один музей), зокрема 14 з них ( або 56% до загального числа музеїв) проводили виставки за межами музеїв. За минулий рік проведено майже 17 тис. екскурсій (в середньому 702 на один музей), якими було обслуговано 350 тис. екскурсантів.

З метою патріотичного виховання, розвитку краєзнавства для учнівської молоді на базі музеїв працюють клуби, гуртки, фольклорно-етнографічні колективи. Одним із пріоритетних напрямів діяльності музейних закладів нашого краю є розвиток дитячої творчості, а також робота з дітьми-сиротами та  дітьми-інвалідами.

2014 рік ознаменувався низкою заходів приурочених 200 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка: відкриття виставок, театралізовані дійства тощо.

Значною подією у музейних закладах області є проведення обласних мистецьких свят, фестивалів та пленерів. А саме: кобзарського мистецтва «Струни вічності» (Вороновицький музей історії авіації та космонавтики), Всеукраїнське свято-пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг» (Державний історико-культурний заповідник «Буша»), «Великий сонцелюб навіки в нашім серці» (Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського) та інші.

З нагоди  пам’ятних дат у музейних закладах області проведено соціокультурні та мистецькі акції, що пропагують українську державність та державотворчі процеси, проводилися тематичні екскурсії, лекції, зустрічі.

Робота музеїв області протягом 2014р. була спрямована на поліпшення обліку, збереження і популяризацію пам’яток музейного фонду, реалізацію завдань державних і регіональних програм розвитку культури і духовного відродження.

 

Перший заступник  начальника                                                                               С.В. Рибалко

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 65

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області